Sušený česnek
Najdou se i tací, kteří tvrdí, že čerstvý česnek nelze nahradit sušeným. My v Česnekovém ráji však víme své.
Účinky sušeného česneku jsou úplně stejné jako v případě čerstvého.
Proces sušení koncentruje a zachovává skvělou česnekovou vůni i chuť a zároveň vytváří trvanlivou pochutinu, která se velmi snadno skladuje. Věděla to už babička Jirky Knoblocha. Výrobu sušeného česneku proto přivedla k dokonalosti – věšela jej na půdě, rozkládala jej po roštech, a pak sušila, a sušila, a sušila …
Česnek ale může schnout klidně měsíc. Jirka však ví, že není čas ztrácet čas. Proto už svazky česneku na půdu nevěší. Prostě si svou oblíbenou variantu sušeného česneku objedná na našem e-shopu a hodí se zase do pohody.
Jirka Knobloch sušený česnek miluje
Miluje jej i proto, že si jej pak může snadno s sebou vzít kamkoli na cesty a dochutit si jím jakýkoliv již hotový pokrm. A pokud zrovna něco sám kuchtí, pak jsou jeho favority česneková polévka a česneková pomazánka. Sušený česnek je do nich jak dělaný. Využít ho ale lze takřka v jakémkoli jídle. Dodá mu příjemně palčivou chuť i aroma. Ať už připravujete českou klasiku nebo exotický pokrm, sušený česnek je vždy perfektní volbou.
I v sušeném česnenku si užijete intenzivní chuť
Pokud hledáte velmi intenzivní česnekovou chuť, vyzkoušet můžete třeba sušené česnekové plátky, lupínky či chipsy, které kromě chuti zaujmou i vizuálně a každé jídlo posunou na level „jééé, to bych si nejradši napřed vyfotil“.
Vyniknou zejména v omáčkách a polévkách nebo k luštěninám. Pokud fotky jídla na Instáč zase tak neřešíte, vyzkoušejte třeba česnek v prášku, jehož výhodou je hlavně rychlost použití à la fláknu to tam a mám klid. Je to univerzál, hodí se do čehokoli, avšak náramně vynikne zejména v grilovacích směsích a marinádách.
Pokud to máte rádi méně ostrý, tak vyzkoušejte třeba sušený medvědí česnek, který si zachovává česnekovou chuť, ale je mnohem jemnější než klasický česnek.