Česnekové výhonky a stvoly
Jak již jistě víte, česnek je zázračná rostlinka plná chuti s pozitivním vlivem na lidský organismus. Nejznámějšími a velmi oblíbenými variantami jsou čerstvý a sušený česnek, do pozadí by neměl upadat ale ani nakládaný česnek. Jde totiž o zajímavý způsob, jak česnekovou chuť zakonzervovat i na velmi dlouhou dobu. Při této příležitosti by ale Jirka Knobloch rád upozornil na fakt, že česneková chuť prostupuje celou touto rostlinkou, nejenom samotnými stroužky. Aby nic nezůstalo ladem, v Česnekovém ráji proto kromě samotného česneku nakládáme také česnekové výhonky a stvoly i poupata medvědího česneku. Naložení je totiž skvělý způsob, jak zpracovat česnekové výhonky.
Vznikne tak lahodně křupavá a jemně pikantní příloha, která se skvěle hodí k masům nebo sýrům. Využití česnekových výhonků a stvolů je ale mnohem širší – tato vynikající a zároveň velmi zdravá chuťovka se náramně hodí také k obloženým mísám (kromě těch záchodových), do polévek či jen jako obyčejně neobyčejná příloha k jakémukoli hlavnímu jídlu.
Proč vyzkoušet naložené česnekové stvoly?
Jde prostě o lahodnou, přesto však méně typickou a neokoukanou přílohu k jídlu, která během pohoštění návštěvy často rozproudí živou diskusi o této ingredienci. A jídlo je přeci tak krásné téma, tak proč toho nevyužít?
Kromě výhonků a stvolů chuťové pohárky vás i vašich hostů zaujmou určitě i celé stroužky nakládaného česneku, které se naložením stávají křehčí a jejich chuť jemnější. Dalším způsobem, jak před návštěvou zazářit, je použití lahodného česnekového pesta z medvědího česneku. Pesta můžete přidávat skoro do čehokoli – masa, brambor nebo třeba těstovin – přičemž jejich chuť je tak skvělá, že není potřeba žádného dalšího dochucování. Občas ale není na návštěvy ani vaření prostě čas. V těchto chvílích zase oceníte naše česnekové hotovky, které pouze přelijete vodou nebo je v ní povaříte a s obědem máte pro uspěchaný den vystaráno.