Chipsy
Kdo se bojí, nesmí do lesa. Kdo se bojí silné česnekové chuti, nesmí do Česnekového ráje. A jelikož jste tady, určitě se jí nebojíte.
V této kategorii najdete velmi intenzivní česnekovou chuť v podobě česnekových chipsů. Favoritem Jirky Knoblocha jsou extra silné chipsy pro pány, jejichž zásobu nosí s sebou v kapse pořád. Kromě intenzivní chuti se mu skvěle osvědčily také na zahánění upírů či jiné havěti.
Troufnete si na česnekové chipsy?
Ale zpátky k věci. Česnekové chipsy nejsou lahůdkou jenom pro Jirku. Ocení je každý, kdo chce pořádně protáhnout všechny trubky a spálit červa. Jejich chuť je opravdu velmi výrazná a není to nic pro slabé povahy. Pokud máte strach zobat je jen tak, skvěle se vám mohou osvědčit při vaření. Tyto plátky sušeného česneku stačí nalámat a pak je můžete použít například do polévek či omáček, luštěnin, karbanátků a podobně. Jelikož je ale použití sušeného česneku velmi univerzální, fantazii se meze nekladou a můžete jej přidávat takřka kamkoli.
Proč je lepší sušený česnek než ten čerstvý?
Sušený česnek má oproti čerstvému tu výhodu, že jej do jídla stačí přidat menší množství, avšak se srovnatelnou silou. A co je hlavní, je to rychle a bez práce. Namísto loupání a krájení či lisování česneku pouze do jídla nalámete plátky sušeného česneku a máte vystaráno.
Pokud jste slabší povahy a extra silná chuť česneku není nic pro vás, pak doporučujeme vyzkoušet medvědí česnek, který je mnohem jemnější než klasický bílý česnek. To samé lze říct také o černém česneku, jehož vynález pochází z Japonska. Tam se asi silné česnekové chuti bojí, protože černý česnek chutná skoro až nasládle. Klasický česnek pak ze své štiplavosti ztrácí hlavně naložením, proto by vám mohl zachutnat také nakládaný česnek, a to ať už v podobě celého česneku nebo lahodně křupavých česnekových výhonků a stvolů.