Jirka Knobloch

 

 Ahoj, jmenuji se Jirka Knobloch a jsem guru Česnekového ráje.

Kolik mi je vlastně let, to už si ani nepamatuju. Za svou dlouhověkost vděčím lásce k česneku. Už od mala s sebou všude táhnu pánvičku a struhadlo na česnek.

Tato moje vášeň vznikla už ve velmi útlém věku – jako novorozenec jsem prý spadl do obrovské mísy salátu s česnekovým dresingem. Stal se tak ze mě česnekový Achilles, který není zranitelný ani na patě. Dokonce jsem nikdy ani nemarodil. Abych to shrnul, myslím si prostě, že nikoli Kámen mudrců, ale právě česnek je recept na nesmrtelnost.

A přesně proto je tu Česnekový ráj, taková malá obdoba rajské zahrady, ve které jsme všichni zdraví, šťastní a s hady se nebavíme. Jako zdejší guru se s vámi chci o své česnekové poznatky podělit a předat je dál. Radit, to mi prostě jde. Járu Cimrmana jsem učil vařit v Alcronu, Jamiemu Oliverovi i Gordonovi Ramseymu jsem ukazoval, jak připravit maso s česnekem na knedlo vepřo zelo, Pohlreicha jsem zase učil vařit pořádnou česnečku.

Teď už jsem v důchodu a pěstuji svou jedinou opravdovou vášeň. Vymýšlím nové a originální česnekové recepty a snažím se je předávat dál. Pokud budete cokoli potřebovat, neváhejte mi do Česnekového ráje napsat. Rád vám s čímkoli poradím.